• Следете на
Категории

Генератор Модел DG11000SE 8kW

Код: N/A Категорија:

90,900.00 ден104,700.00 ден

Исчисти

Генератор Модел DG11000SE 8kW

Фреквенција (HZ): 50

Максимален излез (kW): 8

Номинален излез (kw): 7.5

Номинален напон. AC (V): 220,230,220/380,230/400

Фактор на моќност (cos ¢): 1

DC излез (V): 12V/8.3A

Фаза: Монофазен или Трофазен

Тип на генератор: 2-полен, Еднофазен или Трофазен алтернатор

Систем за стартување: Електронско

Ниво на бучава (на 7m): 75-78

Капацитет на резервоар за гориво (L): 30

Континуирана работа (час): 12

Тип на мотор: едно цилиндричен, вертикален, 4-тактен дизел мотор со воздушно ладење

Волумен за масло за подмачкување (L): 1.65

Систем за согорување: Директно вбризгување

Волтметар: ДА

AC излезен приклучок: 2

AC Прекинувач: ДА

Светло за предупредување за масло: ДА

Напомена за масло: ДА

DC Прекинувач: ДА

30AH Батерија: ДА

36AH Батерија: Опционален

Калкулација: Опционален

Големи тркала: Опционален

Трифазен напон: Опционален

Тековен метар: Опционален

Автоматски преклопник (ATS): Опционален

Дигитален Панел: Опционален

Далечински управувач: Опционален

Заварување: Опционален

Димензии: (L×W×H)(mm): 1100×760×860

Нето тежина (кг): 210

Фаза

,

ATS

,

Далечински управувач

,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Генератор Модел DG11000SE 8kW”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Куповна кошничка

mk_MKMK