• Следете на
Категории

Комерцијална Машина за Сладолед 48L / 3 Вкусови на Сладолед со Два Компресора (Air Pump)

Код: SHTT-I193B Категорија:

Модел за под
Вкус на Twin Twist
Воздушна пумпа
Пумпите за пренос обезбедуваат голем обем на сладолед со пречекорување
Независен систем за ладење и контрола за секој вкус
Излез: 48 литри / час (на 4 ℃ течност и 24 ℃ на амбиент)
Капацитет за сад за замрзнување: 2 * 1,8 Л
Капацитет за мешавина од хопер: 2 * 12,5 Л.
Моќност: 3,4 KW
Напон: 220V50HZ / 220V60HZ
Главен мотор: Два, 1,25 HP
Нето тежина: 225 кг
Бруто тежина: 245 кг
Димензија: 654 * 554 * 1520 мм
Големина на пакување: 800 * 645 * 1665 мм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Комерцијална Машина за Сладолед 48L / 3 Вкусови на Сладолед со Два Компресора (Air Pump)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Куповна кошничка

mk_MKMK