• Следете на
Категории

Комерцијална Машина за Сладолед 78L / 3 Вкусови на Сладолед (Air Pump)

Код: SHTT-I196B Категорија:

Модел за под
Вкус на Twin Twist
Воздушна пумпа
Пумпите за пренос обезбедуваат голем  обем на сладолед со пречекорување
Независен систем за ладење и контрола за секој вкус
Излез: 78 литри / час (на 4 ℃ течност и 24 ℃ на амбиент)
Капацитет за сад за замрзнување: 2 * 3.2 L
Капацитет за мешавина од хопер: 2 * 15 Л
Моќност: 5,0 KW
Напон: 380V50HZ
Главен мотор: Два, 1,25 HP
Нето тежина: 260 кг
Бруто тежина на апаратот: 285 кг
Димензија: 704 * 605 * 1550 мм
Големина на пакување: 860 * 700 * 1690 мм

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Комерцијална Машина за Сладолед 78L / 3 Вкусови на Сладолед (Air Pump)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Куповна кошничка

mk_MKMK