• Следете на
Категории

Машина за Сечење / Мелење Месо за Колбаси 125L 60-70Kg Per Time

Производство: 60-70 кг / време
Моќност: 32,97kW
Капацитет: 125 Л.
Големина: 3000 * 2000 * 2000 мм
Тежина: прибл. 2200 кг
Материјал: S / S 304

Функција: колбас, рибино топче, зеленчук, овошје или процес на замрзнување на храна
погоден за преработка на месо, колбаси, риба, зеленчук и други производи. Различни типови обезбедуваат флексибилни опции и со широк опсег и за малите и за големите фабрики, во зависност од побарувачката и претпочитањето на корисникот. Сите секачи се изработени од висококвалитетен материјал. Цврста конструкција, лесна за чистење и хигиена со високи стандарди. Современа техника за точност и сигурност која обезбедува непречено функционирање, висока продуктивност и мала потрошувачка на енергија.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Машина за Сечење / Мелење Месо за Колбаси 125L 60-70Kg Per Time”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Куповна кошничка

mk_MKMK