• Следете на
Категории

Мелница за Месо / Колбаси, Капацитет 300-500KG /час

Код: TT-S602 Категорија:

Производство: 300-500 кг / ч
Моќност: 5,5 KW
Брзина: 336 вртежи во минута
Температура на месо: 0–2℃
Големина: 850 * 570 * 1000 ММ
Големина на опрема: 1500 * 1000 * 2000 мм
Материјал: Обоено тело
Тежина: 350 Кг

Телото од не’рѓосувачки челик со мазна површина, високо-стандардна хигиена и лесно за чистење.
· Хранењето се врти со соодветна брзина. Свежото или замрзнатото месо се сече целосно во посакуваните честички. Заштеда на време на обработка и многу мало зголемување на температурата.
· Тивка и робусна работа поради специјалниот двигател.
· Секачите и плочите со дупки се изработени од квалитетен материјал, издржлива и едноставна замена. Различни режими се опционални.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Мелница за Месо / Колбаси, Капацитет 300-500KG /час”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Куповна кошничка

mk_MKMK