• Следете на
Категории

LF-P1t Wi-Fi IP Camera

Код: N/A Категорија:

2,900.00 ден3,800.00 ден

Исчисти

LF-P1t Wi-Fi IP камера 2MP / 720P

Littlelf 1080P 2.0 мегапикселна 3D панорамска навигациска WiFi камера

Објектив 3.6mm
Поле на видливост Хоризонтално350 °, вертикално 105 °
Отворена решетка
Сензор 1 / 2,7 “прогресивно скенирање CMOS
Чувствителност 3.8V / лукс-сек
Дневно и ноќно префрлување Инфрацрвен двоен филтер автоматски се префрлува

Резолуција 1920 * 1080 (2MP)
Видео Код H.264 Двоен поток
Стапка на слика 25 fps (ден) / 20 fps (ноќ)

Аудио код AAC / G.711, двонасочен гласовен споен

Мрежа 10 / 100Mbps RJ-45 интерфејс
Фреквенција 2.4GHz ~ 2.4835GHz
WIFI стандард IEEE802.11b / g / n

Интерфејс за напојување Микро USB
Меморија за складирање на локално складирање 1 TF (Micro SD), до 128GB
Индикатор за статусот 1pcs LED со две бои
Звучник 8Ω 1W
Ресетирај Едно клучно ресетирање
IR LED диоди 11pcs
11 парчиња 120 ° @ 850nm во серија

Напојување DC5V, <2а потрошувачка на енергија <5w работни услови -10 ℃ ~ + 50 ℃ @ himidity 10% ~ 95% нема услови за складирање на кондензацијата -40 ℃ ~ + 75 ℃ @ продуктивност кондензација Φ93 * 114.5mm n.w. 350g поддршка ios

Резолуција

2M, 720P

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “LF-P1t Wi-Fi IP Camera”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Куповна кошничка

mk_MKMK